Інтерв'ю франчайзі

- Доброго дня, Богдан Петрович, скажіть, що для Вас франчайзинг від АВС маркет?

Це система роботи для сучасного магазину в форматі самообслуговування. Інший підхід до замовлення товарів, їх викладки, аналітики продаж. Підвищення ефективності торгівлі кожного квадратного метра торгової площі.

- Ви давно почали власний бізнес?

Роздрібною торгівлею продуктами харчування я займаюсь більше п’ятнадцяти років. Починали з заприлавкової торгівлі, зараз змінили систему роботи.

- Що Вас спонукало взяти франшизу від АВС маркет, адже Ви і так маєте неабиякий досвід в торгівлі, могли б працювати самостійно?

В середині «дев’яностих» практично не було магазинів самообслуговування, покупці через низьку купівельну спроможність були не надто вибагливі, зараз в умовах жорсткої конкуренції, необхідно боротися за кожного клієнта. Значення має все: ціна на товар, викладка, асортимент, зовнішній вигляд магазину, швидкість і якість обслуговування клієнта. Франчайзер допоміг мені перевести прилавкові магазини в заклади самообслуговування, надав спеціалізоване програмне забезпечення, навчив персонал працювати за новою схемою. Самостійно відкрити і підтримувати роботу мінімаркету надзвичайно складно.

- Робота з постачальниками, їхня цінова політика якось змінилась?

Звичайно. Після того як мої магазини стали АВС маркетами, постачальники почали працювати зі мною на умовах торгової мережі, а це нижчі вхідні ціни, довші відтермінування платежів, деякі постачальники забирають протермінований товар. А головне, франчайзер має потужний розподільчий центр, і більшість товарів нам доставляють саме з нього на ексклюзивних умовах.

- Реалізація магазинів збільшилась, після того як вони почали працювати в форматі самообслуговування?

Як показує мій досвід, після того, як я відкрив АВС маркет на місці прилавкового магазину, за кілька місяців роботи вдалось збільшити реалізацію більш ніж на 90%. А завдяки програмі, яку розробили спеціалісти франчайзера, я можу побачити свої реальні доходи і видатки.

- Ви плануєте надалі розвиватись разом з мережею АВС?

Так. На даний момент керую трьома магазинами АВС маркет, зупинятись не збираюсь, проте в Луцьку і прилеглих населених пунктах складно знайти підходяще приміщення, велика конкуренція. Інші регіони, як на мене, набагато привабливіші для розвитку.